Pakume kvaliteettooteid suruõhu- ja vaakumspetsialistidelt üle maailma, vastavalt teie vajadustele. Kõikidele müüdud seadmetele ja lahendustele pakume ka hooldus- ja remonditeenuseid.
Valdkonnad millega Kompressorikeskus OÜ peamiselt tegeleb:
Väiksematele ja keskmiste suurustega autoremonditöökodadele leiab meie tootevalikust CP kolbkompressorid. Sobilik mudel sõltub töökoja suurusest ning sellest, milliseid töid tehakse, ehk milliseid tööriistu kasutatakse. Enamjaolt algavad sobivad mudelid 4,1 kW kolbkompressorist, mis sobib näiteks rehvitöökojale, kus on kasutuses kaks mutrikeerajat ning rehvipink. Alati ei sõltu kompressori suurus tööriistade arvust, vaid on vaja ka mõelda, mitu tööriista võib üheaegselt tööd teha. Kui juurde tuleb ka värvimistöö, siis kindlasti tuleb lisaks kompressori ostule mõelda ka suruõhu järelkäsitluse peale. Suruõhus on palju niiskust ja õliosakesi ning nende kättesaamiseks suruõhust tuleb soetada jahutuskuivati ja filtrid. Kõik oleneb millise kvaliteediga suruõhku soovitakse. Väikseimgi niiskus jätab värvi sisse õhumullid ning keredetailide viimistluses ei ole see hea. Samuti ei sobi suruõhust tulev niiskus rehvidesse (rehvi ebaühtlane kulumine, tasakaalust väljas…).
Suurematele töökodadele, kus töö on pidev ja töökohti palju, on sobilikud kruvikompressorid. Enamlevinud on 7,5 kuni 15 kW kruvikompressorid, mis varustavad kümmekond töökohta või enamgi. Kui töökojas tegeletakse ka värvimisega, siis on tuleks kindlasti lisada nii spetsiaalsed suruõhufiltrid, mis eemaldavad kompressoritest tuleva õli, kui ka jahutuskuivati, et eemaldada niiskust. Ilma nende lisaseadmeteta ei jää ilmselt teie kliendid värvimise lõpptulemiga rahule.
Rehvitöökodadele pakume lisaks ka lämmastikugeneraatoreid. Lämmastikuga täidetud rehv talub paremini temperatuuri kõikumisi, rehvirõhk on ühtlasem, mis omakorda põhjustab kütusekulu vähenemist ning rehvide ühtlasemat kulumist. Samuti välistab vee tekke rehvi, mis eriti veoautode puhul on talvel ohtlik.
Lisaks kompressoritele on meie käest võimalik soetada ka suruõhutööriistu firmalt Chicago Pneumatic ja Prevost ning voolikutrumleid suruõhule ja õlile.
Järelveetavad diiselkruvikompressorid Compairilt, toodetud Saksamaal. Tootlikkusega alates 2 m3/min kuni 27 m3/min, erimudelite töörõhk kuni 24 bar-i. Diiselkompressorit on võimalik tellida ratastel või raamil, et paigaldada see eraldi järelhaagisele (küsi täislahenduse pakkumist!). Enamlevinud järelveetav diiselkompressor ehitusel on 4-7 m3/min, mis sobib näiteks 1-2 piikvasarale või liivapritsile, mille düüs on kuni 9,5mm ja töörõhk kuni 8bar (NB! Düüsi kulumisel õhukulu suureneb märkimisväärselt).
Väiksemamahuliste tööde jaoks on olemas ka elektri-, diisel- ja bensiinimootoriga kolb- ja kruvikompressorid ning lamellkompressorid, mida saab hõlpsasti väiksema kaubikuga objektilt objektile tarnida. Elektrimootoriga kompressor vajab kindlasti objektil voolu, kuid alati seda piisavalt ei ole, siis saabki valida alternatiivi. CP EngineAir kolbkompressorite sarjas on valida koguni 13 erimudeli vahel, alates 280 l/min kuni 990 l/min (mõlemad sisseimetav õhukogus), rõhk 10-14 bar-i. Ideaalne krohvipritsidele, väiksemale liivapritsile või suruõhutööriistadele (naela- ja klambripüstolid jms). Kolbkompressori puhul peab meeles pidama, et seda tüüpi kompressor ei ole mõeldud pidevaks tööks.
Erilahendusena oleme ehitanud ratastel raamiga lamellkompressori. Lihtne transportida, mõeldud pidevaks tööks. Sobib ideaalselt näiteks pahtlipritsidele.
Täislahenduse saamiseks (kompressor ja tööriist) pakume Austria tehase BBG suruõhumeisleid. Vastavalt tööle vastava kaaluga meisel.
Parimad märksõnad elektroonikatööstuse suruõhuvajaduse iseloomustamiseks on õlivaba, osakestevaba ning kuiv suruõhk. Õli tekitab probleeme keerukates tootmisseadmetes ning tuleb seetõttu suruõhust eemaldada. Siinkohal ei ole vahet, kas tegemist on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga. Meid ümbritsevas õhus lendub piisavalt palju õli- ja tahkeid osakesi, mida me palja silmaga ei näe, ning õhu kokkusurumisel nende hulk mitmekordistub. Need tuleb enne seadmeteni jõudmist eemaldada. Selleks kasutame suruõhufiltrit või -filtreid, vastavalt nõutud puhtusastmele. On protsesse, kus suruõhu kvaliteet tuleb viia isegi hingamisõhu tasemeni. Nendesse lisaseadmetesse investeerimine säästab teie aega ja raha – ilma filtriteta lähevad õli ja tahked osakesed süsteemi ja põhjustavad seadmete rikkeid ning tööseisakuid, mis on aga otseses võrduses rahaga. Seega olenemata sellest, kas tegu on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga, tuleb paigaldada süsteemile ka filtrid.
Teine suur vaenlane suruõhus on vesi, mis eksisteerib samuti meid ümbritsevad õhus ning mitmekordistub õhu kokkusurumisel. Vesi on vaja eemaldada suruõhust, sest kui see jõuab seadmeteni, põhjustab vesi laiaulatuslikke rikkeid, roostet torustikus jne. Esmane vesi eemaldatakse üldjuhul kompressori sees olevast järeljahutist ning kompressori järel olevast vee-eraldus filtrist, tuntud ka kui kondensaadiseparaator. Sellest aga alati ei piisa. Vastavalt seadmete spetsiifikale saame pakkuda kas jahutuskuivatit või adsorberkuivatit, taaskord olenevalt sellest, millise kvaliteediga suruõhku tootmisseadmed tööks vajavad. Jahutuskuivati eemaldab enamus veest, kuid tihti ka sellest ei piisa, ning on vaja adsorberkuivatit, mis võib viia suruõhu kastepunkti kuni -70C ning sellisel juhul on vee jääk vaid 0,003 g/m3.
Tihtipeale kipub suruõhuvajadus olema ka väga kaootiline, olenevalt tellimuste arvust tootmises, mitmes vahetuses töö käib, kas kasutatakse palju käsitööriistu jne. Seetõttu soovitame kompressori valikul esmalt lähtuda energiasäästlikust lahendusest sagedusmuunduriga kruvikompressori näol. Kui on juba toimiv süsteem, siis täpsed vajadused on võimalik selgeks teha ka mõõtmiste teel, auditi käigus mõõdame olemasolevate seadmete tarbimist ning leiame energiasäästlikuima lahenduse. Uue lahenduse puhul tuleb lisaks omavahelisele koostööle teha koostööd ka seadmete tarnijaga, et leida õige suruõhu koguse vajadus. Teine kriteerium kompressori valikul ongi kas õlivaba või õlimäärimisega kruvikompressor – nagu eelpool mainitud, siis filtrid tuleb igal juhul paigaldada. Enamasti on õlivabade kompressorite hoolduskulud kallimad, kuid kindlasti tekitavad nad kliendis mingil määral suurema kindlustunde õhu kvaliteedi osas.
Elektroonikatööstuses on erinevate protsesside jaoks kasutuses ka vaakumpumbad ja madalsurvepuhurid. Siinkohal on äärmiselt keeruline tuua mingeid konkreetseid mudeleid, kuna toodete ja erilahenduste valik on väga suur. Valikul peab aga kindlasti lähtuma mitte ainult pumbast/puhurist endast, vaid ka kuidas neid seadmeid kaitsta. Ülerõhuklapid, tagasilöögiklapid, õhufiltrid – kohustuslikud lisad pumbale/puhurile.
Erilahendustena saame pakkuda lämmastikugeneraatori lahendusi – kas ainult generaatorit või võtmed kätte lahendust. Peamiselt kasutatakse lämmastikku elektroonikatööstuses jootmisel. Tänapäeva lämmastikugeneraator on hea alternatiiv gaasifirmadele, jäävad ära tülikad gaasitarned, suured mahutid õues või silindripakettide liigutamine ning nendega kaasnevad kulud ja riskid. Suurim võit tuleb aga gaasi kuupmeetri hinnas. Uutel seadmetel on küll soetusmaksumus, hoolduskulu ja energiakulu, aga pikas perspektiivis on gaasigeneraatori soetamine säästlik lahendus. Suhet välja tuua on keeruline, sest iga lahendus on niivõrd erinev. Praktikas on tasuvusaeg ca 2-3 aastat.