HomeEnergeetika

Energeetika

Suruõhufiltrid

Õli tekitab probleeme keerukates tootmisseadmetes ning tuleb seetõttu suruõhust eemaldada. Siinkohal ei ole vahet, kas tegemist on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga. Meid ümbritsevas õhus lendub piisavalt palju õli- ja tahkeid osakesi, mida me palja silmaga ei näe, ning õhu kokkusurumisel nende hulk mitmekordistub. Need tuleb enne seadmeteni jõudmist eemaldada. Selleks kasutame suruõhufiltrit või -filtreid, vastavalt nõutud puhtusastmele. On protsesse, kus suruõhu kvaliteet tuleb viia isegi hingamisõhu tasemeni. Nendesse lisaseadmetesse investeerimine säästab teie aega ja raha – ilma filtriteta lähevad õli ja tahked osakesed süsteemi ja põhjustavad seadmete rikkeid ning tööseisakuid, mis on aga otseses võrduses rahaga. Seega olenemata sellest, kas tegu on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga, tuleb paigaldada süsteemile ka filtrid.

Suruõhukuivati

Teine suur vaenlane suruõhus on vesi, mis eksisteerib samuti meid ümbritsevad õhus ning mitmekordistub õhu kokkusurumisel. Vesi on vaja eemaldada suruõhust, sest kui see jõuab seadmeteni, põhjustab vesi laiaulatuslikke rikkeid, roostet torustikus jne. Esmane vesi eemaldatakse üldjuhul kompressori sees olevast järeljahutist ning kompressori järel olevast vee-eraldus filtrist, tuntud ka kui kondensaadiseparaator. Sellest aga alati ei piisa. Vastavalt seadmete spetsiifikale saame pakkuda kas jahutuskuivatit või adsorberkuivatit, taaskord olenevalt sellest, millise kvaliteediga suruõhku tootmisseadmed tööks vajavad. Jahutuskuivati eemaldab enamus veest, kuid tihti ka sellest ei piisa, ning on vaja adsorberkuivatit, mis võib viia suruõhu kastepunkti kuni -70C ning sellisel juhul on vee jääk vaid 0,003 g/m3.

Suruõhukompressor

Tihtipeale kipub suruõhuvajadus olema väga kaootiline, enamasti on tegu väga võimsate kruvikompressoritega. Seetõttu soovitame kompressori valikul esmalt lähtuda energiasäästlikust lahendusest sagedusmuunduriga kruvikompressori näol. Vastupidine näide on küll katlamajad, kus suruõhu kulu on väike ja stabiilne. Sinna on võimalik pakkuda kompaktset kruvikompressorit või koguni kolbkompressori lahendust. Kui on juba toimiv süsteem, siis täpsed vajadused on võimalik selgeks teha ka mõõtmiste teel, auditi käigus mõõdame olemasolevate seadmete tarbimist ning leiame energiasäästlikuima lahenduse. Uue lahenduse puhul tuleb lisaks omavahelisele koostööle teha koostööd ka seadmete tarnijaga, et leida õige suruõhu koguse vajadus. Teine kriteerium kompressori valikul ongi kas õlivaba või õlimäärimisega kruvikompressor – nagu eelpool mainitud, siis filtrid tuleb igal juhul paigaldada. Enamasti on õlivabade kompressorite hoolduskulud kallimad, kuid kindlasti tekitavad nad kliendis mingil määral suurema kindlustunde õhu kvaliteedi osas.

Vaakum ja madalsurve

Kasutuses on ka võimsad vaakumpumbad ja madalsurvepuhurid erinevate protsesside jaoks. Siinkohal on äärmiselt keeruline tuua mingeid konkreetseid mudeleid, kuna toodete valik ja erilahenduste valik on väga suur. Valikul peab aga kindlasti lähtuma mitte ainult pumbast/puhurist endast, vaid ka kuidas neid seadmeid kaitsta. Ülerõhuklapid, tagasilöögiklapid, õhufiltrid – kohustuslikud lisad pumbale/puhurile.

Lämmastik

Erilahendustena saame pakkuda lämmastikugeneraatori lahendusi – kas ainult generaatorit või võtmed kätte lahendust. Tänapäeva lämmastikugeneraator on hea alternatiiv gaasifirmadele, jäävad ära tülikad gaasitarned, suured mahutid õues või silindripakettide liigutamine ning nendega kaasnevad kulud ja riskid. Suurim võit tuleb aga gaasi kuupmeetri hinnas. Uutel seadmetel on küll soetusmaksumus, hoolduskulu ja energiakulu, aga pikas perspektiivis on gaasigeneraatori soetamine säästlik lahendus. Suhet välja tuua on keeruline, sest iga lahendus on niivõrd erinev. Praktikas on tasuvusaeg ca 2-3 aastat.

Kõrgsurvekompressorid

Surugaasitanklatele pakume Sauer&Sohn Saksamaal valmistatud spetsiaalseid gaasikompressoreid väga kõrgetele survetele (200bar ja enamgi).

  • Valdkonnad
  • Akadeemia
  • Kontakt