HomeMetallitööstus

Metallitööstus

Suruõhukompressor

Tihtipeale kipub suruõhuvajadus olema väga kaootiline, olenevalt tellimuste arvust tootmises, mitmes vahetuses töö käib, kas kasutatakse palju käsitööriistu jne. Seetõttu soovitame kompressori valikul esmalt lähtuda energiasäästlikust lahendusest sagedusmuunduriga kruvikompressori näol. Kui on juba toimiv süsteem, siis täpsed vajadused on võimalik selgeks teha ka mõõtmiste teel, auditi käigus mõõdame olemasolevate seadmete tarbimist, ning leiame energiasäästlikuima lahenduse. Uue lahenduse puhul tuleb lisaks omavahelisele koostööle teha koostööd ka seadmete tarnijaga, et leida õige suruõhu koguse vajadus. Metallitööstuse suruõhuvajadus on väga varieeruv, mõnes kohas võib piisata 5,5 kW kruvi- või kolbkompressorist, kuid teises kohas on paigaldatud mitu 75 kW kruvikompressorit. Kõige õigem oleks võtta ühendust meie müügikonsultantidega.

Kruvikompressor Gardner Denver
Suruõhufilter

Suruõhufiltrid

Õli tekitab probleeme keerukates tootmisseadmetes ning see tuleb suruõhust eemaldada. Siinkohal ei ole vahet, kas tegemist on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga. Meid ümbritsevas õhus lendub piisavalt palju õli- ja tahkeid osakesi, mida me palja silmaga ei näe, ning õhu kokkusurumisel nende hulk mitmekordistub. Need tuleb enne seadmeteni jõudmist eemaldada. Selleks kasutame suruõhufiltrit või -filtreid, vastavalt nõutud puhtusastmele. On protsesse, kus suruõhu kvaliteet tuleb viia isegi hingamisõhu kvaliteedini. Nendesse lisaseadmetesse investeerimine säästab teie aega ja raha – ilma filtriteta lähevad õli ja tahked osakesed süsteemi ja põhjustavad seadmete rikkeid, tööseisakuid, mis on aga otseses võrduses rahaga. Seega olenemata sellest, kas tegu on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga, tuleb paigaldada süsteemile ka filtrid.

Suruõhukuivati

Teine suur vaenlane suruõhus on vesi, mis eksisteerib meid ümbritsevas õhus ja samuti tekib õhu kokkusurumisel seda kordades rohkem. Vesi on vaja eemaldada suruõhust, sest kui see jõuab seadmeteni, põhjustab vesi laiaulatuslikke rikkeid, roostet torustikus jne. Esmane vesi eemaldatakse üldjuhul kompressori sees olevast järeljahutist ning kompressori järel olevast vee-eraldusfiltrist, tuntud ka kui kondensaadiseparaator. Sellest aga ei piisa alati. Vastavalt seadmete spetsiifikale saame pakkuda kas jahutuskuivatit või adsorberkuivatit, taaskord olenevalt sellest, millist suruõhu kvaliteeti tootmisseadmed tööks vajavad. Jahutuskuivati eemaldab enamus veest, kuid tihti ka sellest ei piisa, ning on vaja adsorberkuivatit, mis võib viia suruõhu kastepunkti kuni -70C ning sellisel juhul on vee jääk vaid 0,003 g/m3.

Ultrapac-Classic-Gruppe
Adsorberkuivati Donaldson
GDD76HS_seitlich_frei_schatten_retouched
Jahutuskuivati GDD76HS
Lämmastikugeneraator

Lämmastik

Erilahendustena saame pakkuda lämmastikugeneraatori lahendusi – kas ainult generaatorit või võtmed kätte lahendust. Peamiselt kasutatakse lämmastiku metallitööstuses laserlõikuses. Tänapäeva lämmastikugeneraator on hea alternatiiv gaasifirmadele, jäävad ära tülikad gaasitarned, suured mahutid õues või silindripakettide liigutamine ning nendega kaasnevad kulud ja riskid. Suurim võit tuleb aga gaasi kuupmeetri hinnas, jah uutel seadmetel on soetusmaksumus, hoolduskulu ja energiakulu, aga pikas perspektiivis on gaasigeneraatori soetamine säästlik lahendus. Suhet välja tuua on keeruline, sest iga lahendus on niivõrd erinev. Praktikas, on tasuvusaeg ca 2-3 aastat. Võtmed kätte lahendus on kompressor (vajadusel) + generaator + kõrgsurve kompressor e. booster (vajadusel) + lämmastiku kogumismahuti. Generaatorist tulev lämmastiku kvaliteet on täiesti võrreldav vedellämmastikuga – lämmastiku puhtus 99,999% või hapniku sisaldus lämmastikus 10ppm, kuidas keegi on harjunud.

  • Valdkonnad
  • Akadeemia
  • Kontakt