HomeToiduaine- ja joogitööstus

Toiduaine- ja joogitööstus

Suruõhukompressor

Tihtipeale kipub suruõhuvajadus olema ka väga kaootiline, olenevalt tellimuste arvust tootmises, mitmes vahetuses töö käib jne. Seetõttu soovitame kompressori valikul esmalt lähtuda energiasäästlikust lahendusest sagedusmuunduriga kruvikompressori näol. Kui on juba toimiv süsteem, siis täpsed vajadused on võimalik selgeks teha ka mõõtmiste teel, auditi käigus mõõdame olemasolevate seadmete tarbimist, ning leiame energiasäästlikuima lahenduse. Uue lahenduse puhul tuleb lisaks omavahelisele koostööle, teha koostööd ka seadmete tarnijaga, et leida õige suruõhu koguse vajadus. Teine kriteerium kompressori valikul on kas õlivaba või õlimäärimisega kruvikompressor. Enamasti on õlivabade kompressorite hoolduskulud kallimad, kuid kindlasti tekitavad nad kliendis mingil määral suurema kindlustunde õhu kvaliteedi osas. Küll aga on toiduaine- ja joogitööstuses teatud standardite täitmiseks nõutud õlivaba kompressorit. Meie valikus on olemas ka õlivaba kruvikompressorid, sertifitseeritud ja sobilikud toiduaine- ja joogitööstusele.

Kruvikompressor Gardner Denver
Suruõhufilter

Suruõhufiltrid

Õlivaba, osakeste vaba, kuiv suruõhk on märksõnad iseloomustamaks toiduaine- ja joogitööstuse suruõhuvajadust. Õli tekitab probleeme keerukates tootmisseadmetes, rääkimata võimalikust kokkupuutest lõpp-produktiga, ning see tuleb suruõhust eemaldada. Siinkohal ei ole vahet kas on tegemist õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga. Meid ümbritsevas õhus lendub piisavalt palju õli- ja tahkeid osakesi, mida me palja silmaga ei näe, ning õhu kokkusurumisel nende hulk mitmekordistub. Need tuleb enne seadmeteni jõudmist eemaldada. Selleks kasutame suruõhufiltrit või -filtreid, vastavalt nõutud puhtusastmele. On protsesse, kus suruõhu kvaliteet tuleb viia isegi hingamisõhu kvaliteedini. Nendesse lisaseadmetesse investeerimine, säästab teie aega ja raha – ilma filtriteta lähevad õli ja tahked osakesed süsteemi ja põhjustavad seadmete rikkeid, tööseisakuid – mis on aga otses võrduses rahaga. Seega olenemata sellest, kas tegu on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga, tuleb paigaldada süsteemile ka filtrid.

Suruõhukuivati

Teine suur vaenlane suruõhus on vesi, mis eksisteerib meid ümbritsevas õhus ja samuti tekib õhukokkusurumisel seda kordades rohkem. Vesi on vaja eemaldada suruõhust, sest kui see jõuab seadmeteni, põhjustab vesi laiaulatuslikke rikkeid, roostet torustikus jne. Esmane vesi eemaldatakse üldjuhul kompressori sees olevast järeljahutist ning kompressori järel olevast vee-eraldus filtrist, tuntud ka kui kondensaadi separaator. Sellest aga ei piisa alati. Vastavalt seadmete spetsiifikale saame pakkuda kas jahutuskuivatit või adsorberkuivatit, taaskord olenevalt sellest, millist suruõhu kvaliteeti tootmisseadmed tööks vajavad. Jahutuskuivati eemaldab enamus veest, kuid tihti ka sellest ei piisa, ning on vaja adsorberkuivatit, mis võib viia suruõhu kastepunkti kuni -70C ning sellisel juhul on vee jääk vaid 0,003 g/m3.

Ultrapac-Classic-Gruppe
Suruõhuga regenereeritav adsorberkuivati HED/ALD/MSD sari
Jahutuskuivati DS52-2
Jahutuskuivati
Vaakumpump

Vaakum ja madalsurve

Toiduaine- ja joogitööstuses on kasutuses ka vaakumpumbad ja madalsurvepuhurid erinevate protsesside jaoks, levinuim vaakumpakendamine. Valikul peab aga kindlasti lähtuma, mitte ainult pumbast/puhurist endast, vaid ka kuidas neid seadmeid kaitsta. Ülerõhuklapid, tagasilöögiklapid, õhufiltrid – kohustuslikud lisad pumbale/puhurile.

Lämmastik

Erilahendustena saame pakkuda lämmastikugeneraatori lahendusi – kas ainult generaatorit või võtmed kätte lahendust. Peamiselt kasutatakse lämmastiku toiduainetööstuses pakendamisel. Tänapäeva lämmastikugeneraator on hea alternatiiv gaasifirmadele, jäävad ära tülikad gaasitarned, suured mahutid õues või silindripakettide liigutamine ning nendega kaasnevad kulud ja riskid. Suurim võit tuleb aga gaasi kuupmeetri hinnas, jah uutel seadmetel on soetusmaksumus, hoolduskulu ja energiakulu, aga pikas perspektiivis on gaasigeneraatori soetamine säästlik lahendus. Suhet välja tuua keeruline, sest iga lahendus on niivõrd erinev. Praktikas, on tasuvusaeg isegi alla 1 aasta. Küsige kohe endale õiglane lahendus ja lõpetage raha kulutamine!

Lämmastikugeneraator
P-GSL-N-final-020614

Protsessifiltrid

Erinevates toiduaine- ja joogitööstustes on kasutusel protsessifiltrid, eelkõige õlletehastes ning kange alkoholi tehastes. Pakume Saksamaa tootja Donaldson filtreid, kes on sellel alal tipptegija. Vajadusel tuleme tehase esindajaga teie juurde, et leida parim lahendus. Pakume teie olemasolevatele filtritele alternatiivelemente. NB! Filtrite puhul ei ole oluline ainult hind – vaid ka rõhuvahed, puhastusastmed, ning seeläbi on võimalik saada võit hoopiski energisäästu pealt, isegi kui element on kallim kui seni kasutuses olev.

  • Valdkonnad
  • Akadeemia
  • Kontakt