HomeMeditsiin, parfümeeria

Meditsiin, parfümeeria

Suruõhukompressor

Suruõhuvajadus meditsiinis on väga erinev. Lihtne loogika – suur haigla, suur tarbimine, samas kui hambaravile piisab väiksemast õlivaba kolbkompressorist. Kui on juba toimiv süsteem, siis täpsed vajadused on võimalik selgeks teha ka mõõtmiste teel, auditi käigus mõõdame olemasolevate seadmete tarbimist ning leiame energiasäästlikuima lahenduse. Uue lahenduse puhul tuleb lisaks omavahelisele koostööle teha koostööd ka seadmete tarnijaga, et leida õige suruõhu koguse vajadus. Teine kriteerium kompressori valikul on kas õlivaba või õlimäärimisega kruvikompressor. Enamasti on õlivabade kompressorite hoolduskulud kallimad, kuid kindlasti tekitavad nad kliendis mingil määral suurema kindlustunde õhu kvaliteedi osas. Teatud standardite täitmiseks on nõutud õlivabad kompressorid. Meie valikus on olemas nii õlivaba kolb– kui ka kruvikompressorid.

1-400x250
Kruvikompressor koos kuivati ja mahutiga
pilt_5
Õlivaba kompressor
Suruõhufilter

Suruõhufiltrid

Õlivaba, osakeste vaba ning kuiv suruõhk on märksõnad iseloomustamaks meditsiini- ja parfümeeriatööstuse suruõhuvajadust. Õli tekitab probleeme keerukates laboriseadmetes, rääkimata võimalikust kokkupuutest lõpp-produktiga, ning see tuleb suruõhust eemaldada. Siinkohal ei ole vahet, kas tegemist on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga. Meid ümbritsevas õhus lendub piisavalt palju õli- ja tahkeid osakesi, mida me palja silmaga ei näe, ning õhu kokkusurumisel nende hulk mitmekordistub. Need tuleb enne seadmeteni jõudmist eemaldada. Selleks kasutame suruõhufiltrit või -filtreid, vastavalt nõutud puhtusastmele. On protsesse, kus suruõhu kvaliteet tuleb viia isegi hingamisõhu tasemele. Nendesse lisaseadmetesse investeerimine säästab teie aega ja raha – ilma filtriteta lähevad õli ja tahked osakesed süsteemi ja põhjustavad seadmete rikkeid ning tööseisakuid, mis on aga otseses võrduses rahaga. Seega olenemata sellest, kas tegu on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga, tuleb paigaldada süsteemile ka filtrid.

Suruõhukuivati

Teine suur vaenlane suruõhus on vesi, mis eksisteerib samuti meid ümbritsevas õhus ning mitmekordistub õhu kokkusurumisel. Vesi on vaja eemaldada suruõhust, sest kui see jõuab seadmeteni, põhjustab vesi laiaulatuslikke rikkeid, roostet torustikus jne. Esmane vesi eemaldatakse üldjuhul kompressori sees olevast järeljahutist ning kompressori järel olevast vee-eraldus filtrist, tuntud ka kui kondensaadiseparaator. Sellest aga alati ei piisa. Vastavalt seadmete spetsiifikale saame pakkuda kas jahutuskuivatit või adsorberkuivatit, taaskord olenevalt sellest, millise kvaliteediga suruõhku tootmisseadmed tööks vajavad. Jahutuskuivati eemaldab enamus veest, kuid tihti ka sellest ei piisa, ning on vaja adsorberkuivatit, mis võib viia suruõhu kastepunkti kuni -70C ning sellisel juhul on vee jääk vaid 0,003 g/m3.

Ultrapac-Classic-Gruppe
Suruõhuga regenereeritav adsorberkuivati HED/ALD/MSD sari
GDD76HS_seitlich_frei_schatten_retouched
Jahutuskuivati GDD76HS

Vaakum ja madalsurve

Kasutuses on ka vaakumpumbad ja madalsurvepuhurid erinevate protsesside jaoks, levinuimad näiteks hambaravitoolid ja kirurgia toad. Valikul peab aga kindlasti lähtuma mitte ainult pumbast/puhurist endast, vaid ka kuidas neid seadmeid kaitsta. Ülerõhuklapid, tagasilöögiklapid, õhufiltrid – kohustuslikud lisad pumbale/puhurile.

Protsessifiltrid

Väga mitmes töötsüklis on kasutusel protsessifiltrid erinevate bakterite eemaldamiseks, näiteks hingamisõhk, mis patsiendile läheb või õlivaba suruõhk tablettide tootmisel tootega kokkupuutel. Pakume Saksamaa tootja Donaldson protsessifiltreid, kes on sellel alal tipptegija. Vajadusel tuleme tehase esindajaga teie juurde, et leida parim lahendus. Pakume teie olemasolevatele filtritele ka alternatiivelemente. NB! Filtrite puhul ei ole oluline ainult hind – vaid ka rõhuvahed ja puhastusastmed. Seeläbi on võimalik saada võit hoopis energisäästu pealt, isegi kui element on kallim kui seni kasutuses olev.

P-EG-housing-final-020614

Laborigaasigeneraatorid

Meie valikus on Parker Domnick Hunter laborigaasigeneraatorid, kes on maailma juhtiv tootja antud valdkonnas. Nende valmistatud generaatorid vastavad gaasimaailmas kehtivatele rangetele nõuetele.

Hapnikugeneraatorid

Erilahendustena saame pakkuda hapnikugeneraatori lahendust hingamisõhule – kas ainult generaatorit või võtmed kätte lahendust. Tänapäeva hapnikugeneraator on hea alternatiiv gaasifirmadele, jäävad ära tülikad gaasitarned, suured mahutid õues või silindripakettide liigutamine ning nendega kaasnevad kulud ja riskid. Suurim võit tuleb aga gaasi kuupmeetri hinnas, jah uutel seadmetel on soetusmaksumus, hoolduskulu ja energiakulu, aga pikas perspektiivis on gaasigeneraatori soetamine säästlik lahendus. Suhet välja tuua keeruline, sest iga lahendus on niivõrd erinev. Praktikas on tasuvusaeg ca 2-3 aastat, mõnel juhul isegi aasta. Võtmed kätte lahendus on õlivabakompressor (vajadusel) + generaator + kõrgsurve õlivabakompressor e. booster (vajadusel) + hapniku kogumismahuti ja hingamisõhk ongi olemas.

Hapnikugeneraator
  • Valdkonnad
  • Akadeemia
  • Kontakt