HomePuidutööstus

Puidutööstus

Suruõhukompressor

Tihtipeale kipub suruõhuvajadus olema väga kaootiline, olenevalt tellimuste arvust tootmises, mitmes vahetuses töö käib, milliseid seadmeid kasutatakse jne. Seetõttu soovitame kompressori valikul esmalt lähtuda energiasäästlikust lahendusest sagedusmuunduriga kruvikompressori näol. Kui on juba toimiv süsteem, siis täpsed vajadused on võimalik selgeks teha ka mõõtmiste teel, auditi käigus mõõdame olemasolevate seadmete tarbimist, ning leiame energiasäästlikuima lahenduse. Uue lahenduse puhul tuleb lisaks omavahelisele koostööle, teha koostööd ka seadmete tarnijaga, et leida õige suruõhu koguse vajadus.

Gardner Denver kruvikompressor
Suruõhufilter

Suruõhufiltrid

Õli tekitab probleeme keerukates tootmisseadmetes, ning see tuleb suruõhust eemaldada. Siinkohal ei ole vahet kas on tegemist õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga. Meid ümbritsevas õhus lendub piisavalt palju õli- ja tahkeid osakesi, mida me palja silmaga ei näe, ning õhu kokkusurumisel nende hulk mitme kordistub. Need tuleb enne seadmeteni jõudmist eemaldada. Selleks kasutame suruõhufiltrit või -filtreid, vastavalt nõutud puhtusastmele. On protsesse, kus suruõhu kvaliteet tuleb viia isegi hingamisõhu kvaliteedini. Nendesse lisaseadmetesse investeerimine, säästab teie aega ja raha – ilma filtriteta lähevad õli ja tahked osakesed süsteemi ja põhjustavad seadmete rikkeid, tööseisakuid – mis on aga otses võrduses rahaga. Seega olenemata sellest, kas tegu on õlivaba või õlimäärimisega kompressoriga, tuleb paigaldada süsteemile ka filtrid.

Suruõhukuivati

Teine suur vaenlane suruõhus on vesi, mis eksisteerib meid ümbritsevas õhus ja samuti tekib õhukokkusurumisel seda kordades rohkem. Vesi on vaja eemaldada suruõhust, sest kui see jõuab seadmeteni, põhjustab vesi laiaulatuslikke rikkeid, roostet torustikus jne. Esmane vesi eemaldatakse üldjuhul kompressori sees olevast järeljahutist ning kompressori järel olevast vee-eraldus filtrist, tuntud ka kui kondensaadi separaator. Sellest aga ei piisa alati. Vastavalt seadmete spetsiifikale saame pakkuda kas jahutuskuivatit või adsorberkuivatit, taaskord olenevalt sellest, millist suruõhu kvaliteeti tootmisseadmed tööks vajavad. Jahutuskuivati küll eemaldab enamus veest, kuid tihti ka sellest ei piisa, ning on vaja adsorberkuivatit, mis võib viia suruõhu kastepunkti kuni -70C ning sellisel juhul on vee jääk vaid 0,003 g/m3. Näiteks kas suruõhutorustikud lähevad õuest läbi või ei, talvel torustik külmuks, kui kasutada tavalist jahutuskuivatit.

Jahutuskuivati
Külgkanal-puhur-vaakumpump
Õlimäärimisega-lamell-vaakumpump

Vaakum ja madalsurve

Puidutööstuses on laialdaselt kasutuses ka vaakumpumbad ja madalsurvepuhurid erinevate protsesside jaoks, näiteks CNC pingid, tolmuärastus, tolmufiltrite läbipuhe jne. Siinkohal on äärmiselt keeruline tuua mingeid konkreetseid mudeleid, kuna toodete valik ja erilahenduste valik on väga suur. Valikul peab aga kindlasti lähtuma, mitte ainult pumbast/puhurist endast, vaid ka kuidas neid seadmeid kaitsta. Ülerõhuklapid, tagasilöögiklapid, õhufiltrid – kohustuslikud lisad pumbale/puhurile. Puidutööstuses lendleb veel eriti peentolm, selleks otstarbeks pakume koostöös filtri valmistajaga erilahendusi.

  • Valdkonnad
  • Akadeemia
  • Kontakt